اولین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها ویژه خانواده های معظم شهدا، ایثارگان و جانبازان

اولین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها با هدف بهره مندی از توان جمعی آحاد جامعه ایثارگران خصوصاً جوانان خلاّق برگزار می شود.

رویداد شاهد با هدف شناسایی نخبگان شاهد و ایثارگر در حوزه‌های مختلف و کمک به اشتغالزایی و تولید شغل که از جمله اهداف اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران است بستری فراهم شده است تا افراد بتوانند با ایده‌های خود از فواید تیم و حمایت یک نهاد دولتی و مجموعه‌های اقتصادی آن همچون مجموعه اقتصادی کوثر بهره‌مند شوند و ما نیز با اتصال به این مجموعه‌ها بتوانیم ایده‌های نوآورانه و کارآفرین را حمایت کنیم تا ایثارگرانی که به دنبال شغل هستند خود ایجاد شغل کنند.

مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر با بهره مندی از توان جمعی آحاد جامعه ایثارگران،جانبازان و خانواده های معظم شهدا خصوصاً جوانان خلاّق به منظور ارتقاء سطح آگاهی­ های عمومی در راستای حمایت و رسیدن به آگاهی های نوین استارت آپی و تشکیل مرکز نوآوری و شکوفایی شاهد  قدم به برگزاری اولین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها نموده است.

دانشجویان و صاحبان ایده می توانند در این رویداد از طرف شتاب دهنده شاهکار حضور داشته باشند. جهت بررسی ایده و مشاوره به این آدرس مراجعه کنند.

فراخوان جذب ایده‌ها و فعالیت‌های استارت آپی در حوزه‌های صنایع و خدمات مورد نیاز کشور به ویژه در جامعه هدف ایثارگران از جمله اهداف استا‌رت آپ رویداد شاهد عنوان شده است تا بتواند فرصتی برای کشف این ظرفیت‌ها و تجاری‌سازی ایده‌هایی باشد که به بهبود فعالیت‌های استارت‌آپی منجر می‌شود.

بیش از 9 هزار نفر در بخش نخبگان مرکز نوآوری مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد وایثارگر عضو هستند و تعدادی نیز با وجود استعدادها و ظرفیت هنوز عضو نشده‌اند و رویداد شاهد بستری است تا بتوان این افراد را در جهت رسیدن به استانداردهای حمایتی از استارت آپ‌ها جذب کرد.

یکی دیگر از یکی از مشکلات اینگونه رویداد‌ها امنیت طرح‌هاست که این موضوع در رویداد شاهد حل شده است و شرکت کنندگان می‌توانند امنیت خاطر داشته باشند. از طرفی در کمیته پیشران در بحث فکری و فناورانه با توجه به دسترسی‌ها در سطح سازمانی و روابط کاری و قانونی سعی در حل مشکلات حقوقی داریم  و از مهمترین اقدامات رویداد شاهد ایجاد بسترهای حقوقی مناسب برای ایده‌های استارت‌اپی است تا بتوانند با کمترین مشکل ایده خود را رشد داده و به مرحله عرضه به بازار برسانند. به همین دلیل مشاوران حقوقی در این رویداد حضور دارند و به عنوان شتاب‌دهنده به استارت آپ ها مشاوره می‌دهند.

مراحل داوری در این رویداد برای سه سطح در نظر گرفته شده است ابتدا سطح طرح‌ها بررسی و امتیازدهی می‌شود و پس از آن طرح‌ها از نظر اینکه چه محتوایی دارند و میزان نفوذ فناوری در آنها چقدر است مورد بررسی قرار می‌گیرند و در مرحله نهایی طرح‌ها به صورت خصوصی ارایه می‌شوند .هیات داوران پس از این مراحل کار بررسی طرح‌ها را نهایی می‌کند و نتایج اطلاع‌رسانی می‌شود.

شاخص‌های مورد ارزیابی در استارت آپ رویداد شاهد عبارتند از: توجیه فناورانه طرح‌ها، تشریح مدل کسب و کارو خدمت یا محصولی که قرار است به فروش برسد، چگونگی ورود به بازار، چگونگی عرضه محصول یا خدمت، تعیین شکل کسب و کار و پتانسیل و فرصت‌های نوآورانه در طرح‌ها از جمله موضوع‌هایی است که در هیات داوران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همچنین وجود رقبا، نوآورانه بودن طرح‌ یا بهبود‌دهنده بودن آن، مشخصات نیروی انسانی و نحوه به کارگیری آنها ، میزان سرمایه و سایر موارد از مولفه‌های دیگری است که در بررسی طرح‌های استارت‌آپی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شرایط حضور و ثبت نام در رویداد

  •  هر تیم الزاما متشکل از حداقل یک نفر از خانواده های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان باشد.
  • طرح ها باید توجیه فناورانه ، تشریح مدل کسب و کارو خدمت یا محصولی که قرار است به فروش برسد، چگونگی ورود به بازار، چگونگی عرضه محصول یا خدمت، تعیین شکل کسب و کارداشته باشد.
  • شرط ورود به رویداد ثبت نام فقط از طریق سایت رویداد شاهد به نشانی www.roydadshahed.com  می باشد.

دسته بندی ها: اخبار ویژه
دیدگاه ها