نشست کمیته هماهنگی داوری رویداد شاهد

دکتر عادل مهری در این مراسم گفت: رویداد شاهد یک رویداد آموزشی-تجربی-تجاری ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با متد بین‌المللی است که با محوریت مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: فراخوان نخستین رویداد استارت آپی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با هدف ثبت ایده، شناخت استارت آپ‌ها و حمایت از طرح‌های برتر آغاز شد. در این برنامه شرکت‌کنندگان شامل برنامه‌نویسان، مدیران تجاری، علاقه‌مندان به استارت آپ، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طراحان گرافیک گردهم می‌آیند تا ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کنند.
مدیرکل دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر هدف از برگزاری این رویداد را تقویت اکوسیستم کارآفرینی از طریق آموزش علمی و عملی افراد علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌ و کار شخصی و اجرایی کردن ایده‌های خود مطابق با اصول علمی کسب‌وکار اعلام کرد.
دکتر مهری خاطرنشان کرد: میزان نو بودن ایده، تشخیص نیاز یا خلق نیازهای جدید، قابلیت تبدیل شدن ایده به محصول، تجاری‌سازی ایده، روش بیان و ارائه ایده، استراتژی کسب‌وکار، انعطاف‌پذیری و قابل تغییر بودن، نحوه پیاده‌سازی، میزان کاربردی بودن محصول تولید شده، کیفیت و جذابیت ظاهری محصول، مدل درآمدی محصول، قابلیت تجاری‌سازی محصول و تیم اجرایی از جمله معیارهای داوری این رویداد است.

در ادامه آقای اسماعیلی دبیرتشکل فرزندان شاهد نواندیش توضیحاتی در خصوص نحوه اجرا و ارسال فراخوان و جمع آوری ایده ها ارائه نمود.

دکتر محمود شایسته، رئیس جشنواره رویداد شاهد نیز گفت: با توجه به یک دوره تمدید مهلت ارسال آثار که در پی درخواست و استقبال پژوهشگران و نخبگان شاهد و ایثارگر و با مصوبه شورای سیاست‌گذاری جشنواره انجام شد، آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار در نظر گرفته شد.

وی تصریح کرد: مرحله نخست داوری آثار با حضور اعضای دبیرخانه شورای سیاست‌گذاری انجام شده و تمامی اعضاء در چهار جلسه مجزا تمامی آثار دریافت شده را مشاهده کردند و در این بین آثاری که در چارچوب فراخوان اعلام شده نبوده است، از حضور در مرحله دوم داوری حذف شده‏ اند.

وی تأکید کرد: آثاری که مطابق مفاد اعلام شده در فراخوان اولیه نبوده ‏اند، از جمله دارای زیرساخت های لازم برای ایده خلاقانه نبوده اند و یا به لحاظ موضوعی با جشنواره تطبیق نداشته ‏اند، از دور رقابت حذف شدند و باقی آثار دریافت شده در مرحله دوم داوری با حضور تعدادی از داوران برجسته کشور مورد قضاوت قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه این رویداد در۹ لول تقسیم بندی فناورانه شده، افزود: حدود ۳۰۰ طرح و ایده ارسال شد که یکسری شامل موضوعات رویداد نبود و در مرحله دوم ۲۰۰ طرح انتخاب شد که دارای استانداردهای سطح فناوری هستند. بعد ازارسال فرم تخصصی TRL از ۲۰۰ ایده حدود ۹۰ طرح کامل فرم ها را تکمیل کرده بودند که پس از ارزیابی، مرحله سوم داوری شروع گردیده است.

در پایان هریک از داوران نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در مورد نحوه ارزیابی و بررسی ایده های استارتاپی بیان کردند.

دسته بندی ها: اخبار ویژه
دیدگاه ها